Sport w moim życiu

Krav Maga

WSSW Poznań

Izraelski system Walki w bliskim kontakcie.

Sporty zimowe

decha, dwie dechy

Zjazdy rekreacyjne na snowboardzie i nartach.

Żeglarstwo

Omega, czartery

Pojedyncze starty w zawodach, żeglowanie rekreacyjne.

Różne inne pozostałe

Pozostałe aktywności po których mam jakiś ślad w postaci zdjęć.

Krav Maga

III miejsce na
I Mistrzostwach WSSW w Krav Maga

W dniu 11.12.2016r. Wielkopolskie Stowarzyszenie Sztuk Walki (WSSW), na czele z Robertem Budnym – obecnym Wicemistrzem Świata Krav Maga, zorganizowało i przeprowadziło pierwszy w Polsce turniej w izraelskim systemie walki w bliskim kontakcie - Krav Maga.
Turniej rozegrano w Hali Sportowej „A” Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, przy ulicy Mariana Chwiałkowskiego 38.
W zawodach wzięli udział zawodnicy i sędziowie z różnych międzynarodowych organizacji Krav Maga w tym m.in.:
- Krav Maga International Federation (KIF)
- International Combat Shooting & Krav Maga Association
Mistrzostwa polegały na demonstracji technik samoobrony Krav Maga w dwuosobowych zespołach. Rywalizować można było w kategorii: kobiet, mężczyzn, duetów mieszanych (kobieta i mężczyzna) oraz „Open” (wszyscy zawodnicy razem bez podziału na kategorie i stopnie zaawansowania). Każdy pokaz trwał 1 minutę 30 sekund.
Grono sędziowskie składało się z instruktorów organizacji zgłoszonych do udziału w zawodach. W eliminacjach oceniali zawodników w skali od 1-5 punktów (z możliwością oceny 0,5 pkt, np. 1,5; 2,5 itp.). Pod uwagę brali przede wszystkim poprawność wykonywanych technik (bez względu na różnice szkoleniowe pomiędzy formami danych organizacji), stopień trudności i różnorodność demonstrowanych technik, dynamikę, tzw. timing, realizm pokazu oraz ekspresję. W półfinałach i finałach pojedynki rozstrzygano systemem czerwony vs. biały, polegającym na demonstracji technik przez oba zespoły (zestawionych w pary poprzez kwalifikację punktowe z eliminacji) przy czym jednemu przypisany jest kolor czerwony, a drugiemu biały. Po obu pokazach na sygnał sędziowie opowiadają się znacznikami (czerwonym/biały), który ich zdaniem zespół był lepszy. 
Wszyscy startujący zaprezentowali wysoki poziom, dzięki czemu widzowie zgromadzenie na trybunach mogli na własne oczy zobaczyć różnorodność i wszechstronność systemu Krav Maga w odparciu agresora zarówno nieuzbrojonego jaki zaopatrzonego w broń typu: nóż, pałka, krótka broń palna i długa.

Żeglarstwo

Sporty zimowe

Pozostałe